Výrobky pre stavebníctvo a terénne úpravy

TENAX predstavuje širokú škálu produktov pre stavebný priemysel, ktoré zohrávajú strategickú úlohu v mnohých aplikáciách, skutočne spĺňajú rôzne pracovné potreby rýchlejšie a najlepším možným spôsobom. Okrem klasických oranžových sietí na stavby, navrhnutých začiatkom osemdesiatych rokov, naša ponuka zahŕňa technické produkty na odvodnenie, vystuženie a protipraskanie omietok a tepelnoizolačných systémov, návrh zelených plôch, oplotenie a tienenie občianskych a priemyselných oblasti.

kategórie pre stavby a ploty:

Oranžové siete

Vďaka kvalitným polymérom a nášmu výrobnému know-how sa „oranžová sieť“ stala symbolom stavieb a TENAX sa stal vzorom pre celý sektor. Ďalej TENAX ponúka certifikované modulárne systémy pre oplotenie malých a veľkých plôch.

Drenáž a ochrana

Kompozity na odvodnenie a ochranu hydroizolačných systémov, základových múrov, zelených striech, oporných múrov, strešných záhrad, terás a strešných parkovísk.

Vystuženie a ochrana proti praskaniu

Plastové a sklolaminátové siete na vystuženie a ochranu proti praskaniu omietok, poterov, zatepľovacích systémov a nástrekov.

V prípade poterov, odlievaní a omietok niekedy dokonalá práca nestačí. Na riešenie problémov s praskaním a usadzovaním plastov je potrebné prijať ďalšie opatrenia. Na riešenie tohto javu sa často používajú kovové siete, ale ide o drahé a náročné riešenie. TENAX vyvinul nové siete, ktoré sú efektívnejšie, lacnejšie a jednoduchšie sa inštalujú.
• Polypropylénové siete RF 1, RF 2 a Armaflex sa používajú na liatie, potery a omietky so strednou alebo vysokou hrúbkou.
• Sklolaminátové siete Armatek, Kap, Kap/L, KAP/S a KAP/ETAG sú vyrobené zo 100% sklolaminátových priadzí potiahnutých roztokmi odolnými voči zásadám.
Používajú sa na hladké nátery, omietky a na spájanie sadrokartónových panelov.

Lešenárske siete a tieniace pletivá

Široká ponuka sietí na lešenie. Súčasná legislatíva týkajúca sa bezpečnosti (DL č. 494/96) stanovuje, že lešenia inštalované na verejných priestranstvách alebo otvorené pre verejnosť musia byť pokryté špecifickými výrobkami, aby bola zaručená vyššia bezpečnosť. Súčasná legislatíva (DL č. 494/96) tiež stanovuje, že prvoradý význam majú bezpečnostné opatrenia proti možným rizikám požiaru. TENAX spĺňa požiadavky moderného stavebného priemyslu s rozmanitým sortimentom krytov na lešenie, ktoré sa dokážu dokonale prispôsobiť skutočným potrebám týkajúcim sa bezpečnosti, pracovných podmienok na lešení a rešpektovania okolitého prostredia. Okrem toho TENAX venuje osobitnú pozornosť odolnosti a spoľahlivosti krytov vyrobených z upevňovacích materiálov a systémov, ktoré zaisťujú ich rýchlu inštaláciu, stabilitu v čase, zamedzenie efektu plachty a opätovné použitie.

Ochrana podzemných potrubí

Siete na ochranu a varovanie pred prítomnosťou podzemných rúr a potrubí. Dostupné v rôznych farbách na identifikáciu typu trubice.

Ochranné tkaniny

Tkaniny na zakrytie a ochranu nábytku, záhradnej techniky alebo hromád dreva pred nepriazňou počasia.