Výrobky pre poľnohospodárstvo

Siete na ochranu plodín, siete proti krupobitiu, proti vtákom a tieniace siete

Siete na kontrolu vtáctva TENAX sú najefektívnejším a dlhotrvajúcim riešením na zabránenie vstupu druhov mestských vtákov do budov a najmä na podkrovie, čím sa im zabráni v hniezdení.
Na vidieku sú veľmi užitočné na ochranu stánkov a chovov dobytka.
Tieniace siete filtrovaním svetla zabezpečujú rovnomerné zatienenie a optimalizujú výnos plodín.

Moderný agrotechnický výskum upriamil značnú pozornosť na ochranu plodín. Preventívne zakrytie porastov pletivom zabraňuje zasiahnutiu krupobitím a poškodeniu prvých výhonkov a samotných plodov; v modernom poľnohospodárstve je stále kritickejšie a výhodnejšie zachovať a zabezpečiť integritu úrody. Siete na krupobitie musia byť štrukturálne nedeformovateľné, odolné voči natiahnutiu a roztrhnutiu, pričom musia zaručovať optimálne prúdenie vzduchu a priepustnosť svetla, aby sa plodinám darilo. V nadmerne jasných podmienkach poskytuje zelené sfarbenie tieňovanie, ktoré podporuje väčšiu úrodu ovocia a chráni pred spálením. Siete musia byť vyberané starostlivo s ohľadom na všetky vlastnosti textílie, aby bola zaručená kombinácia ochrany, jednoduchosti použitia a odolnosti. Ochranné siete proti krupobitiu aktívne chránia plodiny pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ako sú krupobitie, teplotné výkyvy a silný vietor.
Vtáčie siete sa používajú v sektore pestovania ovocia a zeleniny na ochranu ovocia a zeleniny pred útokmi vtákov a ovocných netopierov. Ochranná sieť sa dáva priamo na stromy alebo špalier pri pestovaní broskýň, hrušiek, jabloní, hrozna alebo na bočné vetracie okná tunelov pri pestovaní lesných plodov, jahôd, malín, čučoriedok.
Siete na kontrolu vtákov sú k dispozícii v rôznych veľkostiach ôk a výške kotúča, aby vyhovovali potrebám akejkoľvek aplikácie. Sú zelené, aby odolávali dlhému vystaveniu UV žiareniu.
Siete na kontrolu vtákov sa používajú aj v akvakultúre na ochranu rybolovu pred útokmi dravých vtákov. Čajky, pelikány, volavky a kormorány majú väčšie rozpätie krídel ako plodožravé vtáky. Preto je potrebná ochranná sieť s väčšími okami a pevnejšími vláknami.

Siete proti krupobitiu

Tieto siete sa ideálne na tunely a skleníky, ale je možné ich použiť aj v sadoch a vinohradoch. Účinné aj pri prevencii poškodenia auta pred krupobitím.

S bočnými lemami, ktoré zaisťujú trvanlivosť a odolnosť voči krupobitiu a namáhaniu vetrom, je táto sieť proti krupobitiu TENAX mimoriadne pevná vďaka kvalite suroviny, húževnatosti priadze a hrúbke siete.

Siete proti vtákom

Nenásytné vtáky sú častým problémom pri pestovaní ovocia a zeleniny. Vtáky škodia na zemi aj na stromoch: vyhrabávajú semená, klujú puky a kradnú plody. Aby sa predišlo poškodeniu alebo zničeniu úrody, je nevyhnutné používať ochranné systémy,

Tieniace siete

Tieniace siete Tenax filtrujú slnečné svetlo a poskytuje rovnomerné zatienenie, čím optimalizuje výnos plodín. Plastové tkané siete zaisťujú strategické výhody z hľadiska hmotnosti, ovládateľnosti, odolnosti a rovnomerného zatienenia.