Výrobky pre priemysel

Plastová sieť na podporu popínavej zeleniny, kvetov a rastlín

Filtrácie tekutín, vzduchu a prachu.

Prostredníctvom technológie termoplastickej extrúzie spoločnosť TENAX navrhuje a vyrába pevné sieťové rúrky, jednoduché alebo dvojité ploché extrudované siete a elastické rukávy. Tieto produkty sa používajú v rôznych oblastiach, ktoré zahŕňajú priemyselné filtračné kazety , vzduchové kabíny, filtre reverznej osmózy (RO) a skladané membrány .

Plastové komponenty sú na trhu s filtráciou čoraz dôležitejšie. V porovnaní s plechom majú tieto prvky mnoho výhod. Majú nízku hmotnosť, dajú sa ľahko recyklovať a spáliť, sú chemicky inertné a vhodné pre ultrazvukové (US) aj nízkoteplotné zváranie.

Cieľom spoločnosti je inovovať uspokojenie požiadaviek zákazníkov a nájsť nové technologické riešenia pre filtre. Okrem nášho dostupného sortimentu neustále vyvíjame nové produkty.

Pevné sieťové rúry

Používa sa ako vnútorná podpora (jadro) aj ako vonkajšia ochrana (klietka) kaziet na filtráciu vzduchu, vody alebo priemyselných tekutín. 

Pevné sieťové rúrky vyrábané spoločnosťou TENAX sa zvyčajne používajú ako vnútorná podpora (jadro) aj ako vonkajšia ochrana (klietka) kaziet na filtráciu vzduchu, vody a/alebo priemyselných tekutín. Technológia extrúzie umožňuje vytvárať rúrkové profily vhodné a prispôsobiteľné každej potrebe zákazníka.

Hlavnými znakmi, ktoré je možné týmto procesom riadiť, sú: vnútorný a vonkajší priemer, dĺžka kusov, rozmery otvoru a pomer otvorenia.

Podpora plysovania

Siete určené na laminovanie, poťahovanie a mechanické plisovanie komponentov filtrácie. 

Jednoduché alebo dvojité ploché extrudované sieťoviny s kosoštvorcovou sieťovinou používané ako podpora a plisovanie filtrov médií. Použitie sieťky ako rozpery medzi záhyby filtračného média pomáha udržiavať tvar a zabraňuje ich akémukoľvek kontaktu tým, že zachováva priestor a zabraňuje tak zníženiu výkonu filtra.

Odvodňovacie dištary

Dvojplošné PP sieťky pre reverzné a membránové moduly osmózy.

Pre reverznú osmózu a ultrafiltráciu má TENAX svoj rad prietokových vložiek pre membrány. Ide o dvojploché kosoštvorcové siete navrhnuté na požiadanie, ktoré vykazujú minimálnu hrúbku 0,65 mm (0,0255”) a oká 2,60 x 1,90 mm (0,102” x 0,075”). Dištančné vložky TENAX, pomenované ako OS, sú certifikované pre priamy styk s potravinami podľa EU Reg. 10/2011.

Vonkajšia ochrana filtra

Rúrkové a ploché sieťky určené na vonkajšiu ochranu filtračných vložiek.

TENAX ponúka mnoho riešení na kontrolu a ochranu vonkajšej strany filtračných médií. Náhrada plechu plastovou manžetou alebo plochou sieťkou umožňuje spálenie kaziet po ich použití. To šetrí čas a peniaze na demontáž a oddelenie komponentov filtra. Produkty TENAX je možné použiť v akomkoľvek priemyselnom procese, pretože sú úplne vhodné pre ultrazvukové alebo nízkoteplotné zváranie.

Všetky naše produkty sú dostupné aj s prísadou proti horeniu.